BOŞANMA AVUKATI

vioft2nnt8|2000BDFC6638|yunusbirbilen|tbl_sayfa|metin|0xfdff422700000000f300000001000300

Antalya boşanma avukatı olarak boşanma davalarında;

 Müvekkillerimize adil ve hukuki olarak en iyi sonuçları sağlamak için çalışıyoruz. Boşanma sürecinde müvekillerimizin her adımda yanlarında olup, onların haklarını koruyoruz. Avukatlık sadece para kazanmak için edinilmiş bir meslek değildir.  Özellikle boşanma davaları gibi Aile ile ilgili davalarda aslolan insani yaklaşım, hak ve adaleti temin etme çabasıdır. Bu sebeple, boşanma sürecinin yıpratıcı etkilerini azaltmak için müvekillerimize psikolojik destek de sağlıyoruz. Bizimle çalıştığınızda, sadece hukuki konularla ilgilenmeyeceğimizi, aynı zamanda aile içi sorunların çözümüne de odaklanacağımızı anlayacaksınız.

Profesyonel ekibimiz, yıllardır edindiği deneyimiyle sizlere en iyi ve güncel hukuk normlarını içeren, hukuki danışmanlık hizmetini sunacaktır. Bizimle irtibata geçtiğiniz taktirde, hukuk ekibimiz boşanma sürecinin tüm aşamalarında gerekli bilgi ve desteği sunacaktır.

Boşanma davası, boşanma davası aşamaları, dava öncesi ve sonrası hak ve talepler, boşanma nedenleri gibi soruların cevaplarını yazımızın detaylarında bulabilirsiniz.

Tük Medeni Kanununa göre Boşanma davası Anlaşmalı Boşanma ve Çekişmeli Boşanma davası olmak üzere iki şekilde açılabilir.  Aile Mahkemesi’nce Boşanma Davasının sonuçlanması ile birlikte mal paylaşımı haricinde nafaka, velayet, ziynet eşyaları, maddi tazminat,manevi tazminat vb. konuların tamamının çözüme kavuşturulması gerekmektedir. Mal paylaşımı davası ise boşanmanın kesinleşmesinden itibaren yahut boşanma davası kesinleşmeden ayrı bir dava olarak açılır.

Anlaşmalı boşanma davası tarafların nafaka, velayet, maddi,  manevi tazminat, ziynet eşyaları, mal paylaşımı gibi boşanmanın tüm sonuçları hususunda tam bir anlaşmaya varıldığı boşanma davasıdır. Anlaşmalı boşanma davaları genelde tek celsede boşanmanın karara bağlanması ile sonuçlanmaktadır.

Çekişmeli boşanma davası ise, çocuğun velayeti, nafaka , maddi , manevi tazminat, ziynet eşyaları, mal paylaşımı konularından biri veya birkaçı ile ilgili tarafların anlaşmaya varamadıkları ve taraflar arasında belli bir çekişmenin yaşandığı davalardır.

Çekişmeli Boşanma davaları da TMK’ya göre iki sebeple açılabilir:

>Genel boşanma sebepleri : taraflar arasında yoğun tartışmalar, güven sarsıcı davranışlar, hakaret, şiddet, tehdit, evliliğe ilişkin yükümlülüklerin yerine getirilmemesi gibi sıralanabilir.

>Özel Boşanma sebepleri : Türk Medeni kanunda özel boşanma sebepleri sınırlı sayıda olup, özel boşanma sebeplerine dayalı boşanma davaları;

• Zina (aldatma) nedeniyle boşanma davası (TMK m. 161)

• Hayata Kast, Pek Kötü veya Onur Kırıcı Davranış nedenleri ile boşanma davası (TMK m. 162)

• Suç İşleme ve Haysiyetsiz Hayat Sürme sebepleri ile boşanma davası (TMK m. 163)

• Terk Sebebiyle boşanma davası (TMK m. 164)

• Akıl Hastalığı sebebiyle boşanma davası (TMK m. 165)

Genel boşanma sebeplerine dayalı olarak açılan çekişmeli boşanma davalarında taraflar birbirlerinin kusurunu ispatlamak zorundayken TMK m: 161 ve devamında sayılan yukarıda yazılı özel boşanma sebeplerine dayalı boşanma davalarında davacı, sadece ilgili boşanma sebebini ispat etmek zorunda olup, ayrıca karşı tarafın kusurunu ispat etmek zorunda değildir. 

Her davanın kendine has özellikleri bulunup, boşanma davası sonuçları ile ilgili maddi ve manevi açıdan beklentileri farklıdır. Dolayısıyla her davada izlenecek yöntem, açılacak dava türü, (velayet, nafaka, maddi tazminat, ziynet eşyası vs.) talep edilebilecek maddi ve manevi zararlarla ilgili davanıza uygun şekilde hareket edilmesi, usul kurallarına ve yerleşik uygulamalara riayet edilmesi elzemdir. Dolayısıyla Boşanma davaları ileride hak kayıplarına uğramamanız, boşanma sürecinde maddi ve manevi açıdan yıpranmamanız veya bu süreci mümkün olan en az şekilde etkilenerek sonlandırmanız için iyi bir boşanma avukatı ile süreci takip etmenizi tavsiye ediyoruz. Antalya Boşanma Avukatı olarak tüm tecrübemizle müvekkillerimizin boşanma sürecindeki tüm hukuki taleplerine en kısa zamanda kavuşması ve bu süreçte hak kayıplarına uğramaması adına boşanma hukuku alanında her türlü hukuki desteği sunmaktayız.     

Aile Hukuku ve Boşanma Hukuku alanında aklınıza takılan tüm konularda Hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için, avukata sor sayfamıza sorularınızı yazabilir, Hukuk Büromuzu iletişim sayfamızda bulunan telefon numaralarından arayabilir, online Whatsapp hattından bizimle temasa geçebilir yahut, [email protected] mail adresi üzerinden bizimle temasa geçebilirsiniz.

Aile Hukuku ve boşanma süreci ile ilgili aklınıza takılan tüm konularda Hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için Avukatlık Büromuzu 0242 244 10 47  numaralı telefondan yahut [email protected] - [email protected] adresleri üzerinden bizimle temasa geçebilirsiniz.


Anlaşmalı Boşanma Nedir?


Boşanma İşlemlerinin iyi bir Boşanma Avukatı ile Yürütülmesinin Ne gibi Avantajları Vardır?


Şiddete Uğrayan Kadınlar Ne Yapmalıdır


Boşanma Davasını Kim Açmalı


Boşanma Davası Ne Kadar Sürer?


Anlaşmalı Boşanma davası Ne Kadar Sürer?


Tek celsede boşanma nasıl olur?


Boşanma Davasının Ücretleri Ne Kadardır?


Çekişmeli Boşanma Nedir?


Şimdi Ara
Hemen Sor