CEZA AVUKATI

vioft2nnt8|2000BDFC6638|yunusbirbilen|tbl_sayfa|metin|0xfdff5946000000002001000001000200

Antalya Ceza Avukatı olarak, şahıs ve şirketlere mağdur veya müşteki vekili olarak karakol, savcılık ve mahkeme süreçlerindeki tüm aşamalarda hukuki danışmanlık ve Avukatlık hizmeti vermekteyiz.

İnsanların kanuna aykırı davranış ve hareketleri ile meydana gelen suçların ve bu suçların karşılığı olarak yaptırımları belirleyen hukuk dalına Ceza Hukuku denilmektedir.

Antalya’da faaliyet gösteren Birbilen Avukatlık Bürosu Antalya Ceza Avukatı olarak şahıs ve şirketlere gerek mağdur ve müşteki vekili olarak gerekse şüpheli veya sanık müdafi olarak ifadeler, savcılık şikayet dilekçelerinin hazırlanması, tutuklamaya itiraz dilekçesi, kavuşturmaya ya da soruşturmaya yer olmadığına dair kararlara itiraz dilekçesi, savunma dilekçeleri, istinaf ve temyiz dilekçelerinin hazırlanması gibi Karakol, Savcılık ve Mahkeme süreçlerindeki tüm aşamalarda Hukuki Danışma ve Avukatlık hizmeti vermektedir.

Ceza davalarında ilk aşama olan karakol ifadesinin verilmesi veya savcılığa şikayet dilekçesi sunulması aşamasından itibaren verilen ifadelerin ya da sunulan dilekçelerde yazılı olan beyanların büyük önemi bulunmakta olup, karakol ve savcılık aşamasından davanın sonuçlanması, istinaf ve temyiz aşamasına kadar tüm sürecin Ceza Avukatı ile yürütülmesi hak kaybına uğramamak için elzemdir. Zira size verilen zararlar neticesinde şüphelinin veya sanığın bu eyleminin karşılığı olan en yüksek cezayı alabilmesi için delillerin usulüne uygun toplanması, ifadelerin bu doğrultuda verilmesi, suça ilişkin tanıkların belirlenip dinletilmesi gibi pek çok faktöre bağlıdır. Yine üzerinize atılı bir suç ile ilgili masumiyetiniz, hakkınızda görülen davada tek başına yeterli olmayıp, bu durumu açığa çıkarmak adına, masumiyetinize ilişkin delillerin toplanması, savcılığa veya mahkemeye bu delillerin sunulması veya toplanması yönünde yönlendirilmesi, söz konusu olayın doğru etkin ve açık bir ifade ile anlatılması, suçsuz olduğunuz bir olayla mağduriyet yaşamamanızı sağlayacaktır.

Özelikle ceza davalarında genel olarak şahıslar ilk defa savcı veya hakim karşısına çıktığı için heyecanlanmakta, kendisini baskı altında hissetmesi sebebiyle kendisini doğru ve açık bir biçimde ifade edememektedir. Yine mağdur pozisyonunda olan birçok vatandaş ilk ifadesini verdikten sonra “nasıl olsa mahkeme gerekli işlemi yapacaktır” mantığı ile davası ile ilgilenmemekte, ya da suçsuz olduğuna emin olduğu bir davada da yine ifade verdikten sonra “nasıl olsa benim bir suçum yok, bu dava ile ilgili sorun yaşamam” mantığı ile hareket etmekte, dosyaları ile ilgilenmemektedir. Bu sebeple de yıllarca yargılama aşamasında katılmayan taraf bir anda elinde bir mahkeme kararı ile ofisimize gelerek “benim bu olayla bir alakam olmamasına rağmen hakkımda ceza kararı çıkmış” ya da “birkaç yıl önce yaptığım şikayetle ilgili karşı taraf beraat etmiş” ne yapabilirim? Gibi soru ve sorunlarla sıkça karşılaşmış bulunmaktayız. Bu gibi durumlarda şahıslarca çoğu kez dava sonuçlandıktan, itiraz, istinaf veya temyiz süreleri geçip, karar kesinleşip,  hukuken tüm yollar kapanmış şekilde hukuk bürosuna danışmak üzere gelindiğinden artık bu dava ile ilgili hukuken yapılacak herhangi bir şey kalmayacaktır. Avukatlık Büromuz Antalya’da 13 yıldır faaliyet göstermekte olup, bu süre zarfında buna benzer pek çok mağduriyete şahit olunmuştur. Bu sebeple geri dönüşü imkansız zararlara uğramamak adına gerek mağdur/müşteki gerekse şüpheli veya sanık olarak devam eden ceza davanızı tecrübeli ceza avukatı ile yürütmeniz sizin için en doğru adım olacaktır.

Antalya Ceza avukatı olarak müvekkillerimize sunduğumuz Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık hizmetleri aşağıdaki gibidir:

- Karakol ve savcılıkta ifade alınması aşamasında hazır bulunulması,

- Ağır Ceza Mahkemelerinde müşteki vekili veya sanık müdafi olarak temsil

- Asliye Ceza Mahkemelerinde müşteki vekili veya sanık müdafi olarak temsil

- Sulh Ceza Mahkemelerinde müşteki vekili veya sanık müdafi olarak temsil

- Suç duyurusunda bulunma,

- Haksız gözaltı veya haksız tutuklama sebebiyle tazminat davaları

- Kovuşturmaya yer olmadığına dair kararlara itiraz,

- Tutuklamaya itiraz,

- Savunma dilekçelerinin hazırlanması,

- Delil tespiti,

- İtiraz, İstinaf ve temyiz dilekçelerinin hazırlanması vb.

 

Bu hususta yine Antalya Ceza Avukatı olarak :

 

Kasten Yaralama,

Kasten insan öldürme,

Trafik kazası sebebiyle yaralama,

Trafik kazası sebebiyle ölüme neden olma,

Yağma

Hırsızlık

Şantaj

Hakaret

Tehdit

Mala zarar verme

Uyuşturucu kullanmak

Uyuşturucu imal ve ticareti

Cinsel saldırı ve cinsel istismar

Evrakta sahtecilik

Resmi evrakta sahtecilik

Dolandırıcılık

Zimmet

İrtikap

Rüşvet

Konut dokunulmazlığını ihlal

Özel hayatın gizliliğini ihlal

İftira

Yalan tanıklık

Görevi kötüye kullanma

Suçları başta olmak üzere birçok suç ile ilgili Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık hizmeti verilmektedir.

 

ANTALYA CEZA AVUKATI İÇİN BİZE ULAŞIN

Antalya'da çalışmalarına devam eden Birbilen Avukatlık Bürosu Antalya Ceza Avukatı olarak Türkiye'nin her yerinde müvekkillerine avukatlık ve hukuki danışma hizmeti vermektedir. Bu konuda hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için 0242 244 10 47  numaralı telefondan veya Whatsapp uygulaması üzerinden bizimle temasa geçebilirsiniz.  Ayrıca  [email protected] - [email protected] adreslerinden bilgi alabilir, e posta adreslerimiz ve Avukata sor bilgi formu üzerinden görüş isteyebilirsiniz.

Şimdi Ara
Hemen Sor