YURTDIŞI BOŞANMA TANIMA VE TENFİZ AVUKATI

vioft2nnt8|2000BDFC6638|yunusbirbilen|tbl_sayfa|metin|0xfdff5a46000000002001000001000400

Antalya Tanıma Tenfiz Avukatı olarak, boşanma kararlarının Türkiye'de tanınması ve tenfizi ile ilgili,  tüm sürecin sorunsuz ve hızlı çözümü için hukuki danışmanlık, destek ve Avukatlık hizmeti vermekteyiz.

Ülkelerin kendi egemenlik hakları olup, bunun sonucu olarak da her ülkenin kendi hukuk sistemi bulunmaktadır. Bu nedenle yabancı mahkemelerce verilen kararlar Türk Hukuku açısından bağlayıcı değildir. Yabancı mahkeme kararlarının Türk Hukuku bakımından da geçerli olabilmesi için, bu kararın Türkiye'de tanıma veya tenfiz davası açılması gerekmektedir. Genel olarak Belçika, Almanya, Fransa, Hollanda gibi Türklerin yoğunlukta olduğu ülkelerdeki vatandaşlar sıklıkla ; "Almanya'da boşandım ancak Türkiye'de hala evli görünüyorum." "Hollanda'da boşandım ancak Türkiye'de hala evli gözüküyorum." "Yurtdışında boşanmama rağmen Türkiye'de evli görünüyorum." vs. Şeklinde şikayetlerle  sorunlarını dile getirmektedirler. Yabancı bir ülkede verilen boşanma kararının da Türkiye'de geçerli olabilmesi için tanıma veya tenfiz davası açılması gerekmektedir. Bu bakımdan tanıma veya tenfiz davası bir bakıma tespit davası şeklindedir.

 

TANIMA TENFİZ AVUKATI İÇİN BİZE ULAŞIN

Antalya'da çalışmalarına devam eden Birbilen Avukatlık Bürosu Tanıma Tenfiz avukatı olarak Türkiye'nin her yerinde müvekkillerine avukatlık ve hukuki danışma hizmeti vermektedir. Bu konuda hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için iletişim sayfamızda bulunan,  0242 244 10 47  numaralı telefondan veya whatsapp uygulaması üzerinden bizimle temasa geçebilirsiniz. Ayrıca [email protected] - [email protected] adreslerinden bilgi alabilir, Avukata Sor sayfamıza soru ve sorunlarınızı yazabilir ve bilgi formlarımız üzerinden görüş isteyebilirsiniz.


Tanıma Tenfiz Davası Açmak Zorunlu mudur?


Tanıma Ve Tenfiz Davaları İçin Hangi Belgeler Gereklidir?


Tanıma Tenfiz Davalarında Görevli Mahkeme Neresidir?


Tanıma Tenfiz Davalarında Yetkili Mahkeme Neresidir?


Tanıma Tenfiz Davası Ne Kadar Sürer?


Tanıma Tenfiz Davası Avukatsız Açılır Mı?

Şimdi Ara
Hemen Sor